Skip Navigation LinksПрограмування > Архітектура та програмний склад FossLook

Архітектура і програмний склад FossLook

FossLook складається з трьох основних компонентів:

  • серверна частина FossLook;
  • сервер баз даних (MS SQL Server, Oracle, MySQL);
  • клієнтське ПЗ: робоче місце користувача та програми для адміністрування FossLook.

Розглянемо деякі питання що до платформи FossLook:


Що таке серверна частина FossLook?

Серверна частина реалізує бізнес-логіку роботи системи і складається з модулів, які розроблені під конкретні процеси.

Серверна частина працює у вигляді служби (сервісу) Windows, і ви можете побачити її в списку служб:

Серверна частина платформи автоматизації підприємства FossLook

Серверна частина написана на C# і працює на платформі Windows. Вам не потрібна серверна операційна система для її роботи, встановлення можливе навіть на Windows XP, але для промислової експлуатації вам можуть знадобиться повноцінні редакції серверів баз даних, які, в свою чергу, можуть зажадати серверної операційної системи (Windows Server).

За замовчуванням шлях установки сервера:

"C:\Program Files\FOSS\FossLook\FossLook Application Server\Instances\FossLook\"

В папці екземпляра сервера знаходиться папка Logs - для зберігання логів роботи сервера і файл ліцензії License.xml.

У файлі App.config знаходяться налаштування підключення до бази даних, налаштування портів, на яких працює сервер, та інші технічні параметри.


Чи допускає серверна частина доопрацювання і розширюваність?

Незалежно від того, наскільки хороша система і скільки вона «вміє», жодна з систем не може вирішити всі завдання, які можуть виникнути в ході експлуатації.

На відміну від багатьох інших систем «з коробки», FossLook дає можливість безболісно для решти функціоналу програмувати зовнішні модулі для серверної частини і, таким чином, повністю задовольняти будь-яким вимогам по функціоналу.

Такі модулі розробляються на мові C# і зазвичай виконують завдання, які неможливо (або нелогічно) вирішувати з клієнтської сторони. Наприклад, маршрутизація документів (відправка з дорученнями) - одне із завдань серверного зовнішнього модуля.


Чи може база даних бути на окремій машині?

Щоб ви змогли швидко почати працювати, наша інсталяція встановлює сервер FossLook і MySQL на одному комп'ютері, в той же час сервер баз даних не обов'язково повинен знаходитися на одній машині з сервером FossLook. Наприклад, ви можете виділити під сервер баз даних окрему потужну машину, або у вас вже є працюючий SQL Server (Oracle) для інших цілей на потужному обладнанні. В цьому випадку слід звернути увагу на якість мережі між двома серверами.


Чи можна використовувати інших постачальників баз даних?

Слід зауважити, що механізм роботи з базами даних реалізований досить гнучко, тому при необхідності розробники можуть досить швидко інтегрувати FossLook і з іншими постачальниками баз даних, якщо це буде необхідно при впровадженні системи у наших клієнтів.


Яке ПЗ використовується для адміністрування?

ПЗ для адміністрування FossLook встановлюється разом з серверною частиною, ви можете запустити його через меню Пуск:

Адміністрування платформи електронного документообігу FossLook

Консоль адміністрування - програма FossLook Адміністратор (розширений режим) - являє собою більш складний інструмент, і для початкового вивчення рекомендується FossLook Адміністратор з простішим інтерфейсом.


Як розширити функції клієнтській програми?

Клієнтська частина також може бути розширена за допомогою програмування - ви можете додавати свої кнопки на форму, запрограмувати автоматичне заповнення полів залежно від умов і багато іншого. Мова програмування - C#, докладніше про програмування клієнтської частини можна прочитати в цій статті. Платформа FossLook дозволяє автоматизувати роботу на вашому підприємстві в самих різних сферах, як в області електронного документообігу , так і в області роботи з клієнтами (CRM).

Чи можна працювати в системі за допомогою браузера?

Так, починаючи з версії 6.0 до складу платформи увійшов новий модуль "Web-сервер". Тепер ви зможете за допомогою звичайного веб-браузера підключитися до сервера платформи . Далі ви зможете працювати з веб-інтерфейсом робочого місця користувача, який повторює практично всі функції Windows додатку FossLook Клієнт. Особливо звертаємо увагу, що для роботи з нашим веб-сервером вам не знадобиться настроювати ніякі інші веб сервера (типу IIS, Apache і т.п.), так як веб-сервер FossLook містить вбудований сервер MONO XSP розробки компанії Novell. Ви можете підключитися і працювати в системі за допомогою браузера як по локальній мережі, так і через інтернет. У другому випадку адміністратор системи повинен лише забезпечити зовнішній доступ до машини, на якій встановлено сервер FossLook.

© 2001-2024 ФОСС-Он-Лайн. Всі права захищені.